open call!

Wzywamy Was – ludzie sztuki, dla których feminizm i głos kobiet są esencją twórczości bądź źródłem inspiracji!

Poruszamy się w przestrzeni twórców i sztuki, ale mamy głęboką świadomość, że ani my nie wiemy wszystkiego o wszystkich, ani nie wszyscy wiedzą o nas – chcemy to zmienić!

Pokażcie nam swoją sztukę i dołączcie do nas. Opowiedzcie o sobie i swojej twórczości, ponieważ TA Fundacja powstała z potrzeby obserwacji, analizy i promocji działań skoncentrowanych na feminizmie oraz nim inspirowanych, a TA Galeria ma za zadanie dać sztuce feministycznej dedykowaną przestrzeń i donośny kobiecy głos.

Jesteśmy ciekawe: co Was interesuje, co inspiruje, co boli, co wścieka? Interesują nas wszelkie media, od malarstwa po poezję. Wierzymy w to, że sztuka może dać kobietom i szeroko pojmowanemu feminizmowi wiele potrzebnego fermentu do przesuwania granic, przełamywania tabu, wyzwolenia ze schematów, do działania i wprowadzania zmian.

Dajemy mocną bazę dla wymiany doświadczeń i działań afirmatywnych; mówienia własnym, silnym głosem; swobodnego wyrażania kobiecego doświadczenia oraz ochrony praw i godności. Feminizm pojmujemy jako działania równościowe, wzmacniające kobiety, podnoszące ich samoświadomość oraz promujące dobre praktyki we wzajemnych relacjach pomiędzy płciami. Interesuje nas feminizm w znaczeniu: upełnomocnienie oraz solidarność, a naszym celem jest demitologizacja kobiecości realizowana w opozycji do opowieści snutych przez wszechobecną normotwórczą narrację patriarchalną – ZRÓBMY TO RAZEM!

 

Szczegóły zgłoszenia:

Materiały prosimy przesyłać drogą mailową na adres: info@tafundacja.org.

Każde zgłoszenie potraktujemy indywidualnie, aby usprawnić ten proces prosimy o przesyłanie zmniejszonych plików graficznych (max. 25 MB) w formacie JPG lub PDF. Z tego samego względu nie pobierzemy plików wysłanych przez WeTransfer, Google dysk lub z linków zewnętrznych.

Do swojego Portfolio dołącz koniecznie krótki komentarz zawierający Twój biogram oraz opis twórczości. Bardzo istotna będzie dla nas również odpowiedź na pytanie: dlaczego zgłaszasz się właśnie do nas – Fundacji i galerii feministycznej?

Open Call potrwa do końca 2017 roku, ale właśnie teraz trwają najintensywniejsze prace nad naszym przyszłorocznym programem więc nie zwlekaj!